Kolm suurust ja neli värvi

 

Algselt Saksamaalt pärinevat šnautserit on kolmes suuruses ja neljas värvikombinatsioonis – must, pipar-sool, must hõbedaga ning valge.

FCI poolt loetakse erinevateks tõugudeks kõik suuruse- ja värvikombinatsioonid, samas kui nt USAs ja Inglismaal jagatakse šnautsereid vaid suuruse järgi kolme tõusse.

 

Kõiki šnautseritõuge ühendab ruutjas, jõuline keha (turja kõrgus võrdub peaaegu keha pikkusega, pea pikkus on võrdne umbes poole selja pikkusega), karm karv, elegantne ja vaba liikumine ning ka tõule omane iseloom. Algselt valvekoerteks aretatud koerad on heatujulised, hästi arenenud haistmismeelega, intelligentsed ning kergesti dresseeritavad.

 

Kõik šnautserid on oma peresse väga kiindunud ja ihkavad inimeste lähedust – kus olete teie, seal tahab olla ka teie koer, ta tahab olla osaline igas teie pere ettevõtmises.

Šnautser ei tohiks kunagi olla arglik, agressiivne, pahatahtlik, liialdatult kahtlustav ega närvilise käitumisega.

 

Kõikide šnautseritõugude kõrvad ja saba  varem kupeeriti, osades riikides (nt Venemaa, Ameerika) tehakse seda senini. Eestis, nagu ka nüüdseks enamikes Euroopa riikides on kupeerimine keelatud.

 

© Eesti Šnautserite Klubi