Suurepärased tõud koeraspordiks

 

Kõik šnautseritõud on algselt aretatud töökoerteks, seega on nad kõik targad ja kergelt koolitatavad. Ning armastavad tööd teha. See teeb šnautseritest ideaalsed koerad iga koeraspordi harrastamiseks, olgu selleks siis IPO, kuulekus, jälg, agility või kasvõi koeratants.

 

Traditsiooniliselt peetakse sportkoeraks suuršnautserit, mis kuulub ka ametlikult töökoerte nimekirja. See tähendab, et  tõult nõutakse tšempionitiitli saamiseks ka töökatsete sooritamist. Kääbusšnautserit peetakse heaks agility-koeraks, aga sama hästi sobib see "maailma väikseim teenistuskoer" ka harrastama kuulekust ja jälge.

 

Kutsika koolitamisega tasub alustada juba varakult, alustades elementaarsest algkoolitusest juba ca 3kuuselt. Soovitame valida koolitaja, kellel on ka varasem kogemus šnautseritõugudega. Erinevate koolituste lähemad tutvustused ning atesteeritud koolitajate kontaktid leiate EKLi Koolitust Koordineeriva Kogu kodulehelt
web.zone.ee/ekl-kkk/.

Sobiva koolituse/koolitaja valikul võite konsulteerida ka EŠK juhatuse liikmete Tiina Madissoni või Jaanika Kuldmaaga.

 

Meeles tasub ka pidada, et šnautseri koolitamisel annab parima tulemuse pehme, mängu ja maiusega motiveeriv koolitus. Mänguhimulise tõu jaoks peab ka koolitus ja töö olema fun.

 

© Eesti Šnautserite Klubi