Kui šnautseril ja suuršnautseril on tunnustatud vaid kaks värvikombinatsiooni, siis kääbusšnautseril on neid neli.

Hinnang tõule
 

Intelligentsus

Koolitatavus

Valvamine

Kaitsmine

Kiirus

Karva ajamine

Sobivus lastega

 

Allikas: justdogbreeds.com

● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Kääbusšnautser

 

Saksa keeles zwergschnauzer. Toa-, seltsi- ja ka maailma väikseim teenistuskoer.

Oma suuremate sugulaste vähendatud koopia. Tänapäeval valdavalt tugevama luustikuga kui standardi koostamise ajal, mistõttu võib ka kaal veidi suurem olla.

Aretatud 19. sajandi keskel Saksa farmides rotipüüdjateks ja seltsilisteks. Šnautseri väikese koopia saamiseks ristati teda mitme väiksema tõuga, mh puudli ja ahvpinšeriga. Sealt pärineb ka kääbiku suurematest sugulastest lopsakam käpakarv.

 

Neli värvikombinatsiooni, levinuimad on algsed värvid pipar-sool ja must, veidi hiljem lisandus valge. Kõige uuem värvikombinatsioon on must hõbedaga, mida tunnustati eraldi tõuna alles 1970ndatel.

 

Kääbiku iseloom on sarnane šnautseri omale, seda ilmestab aga väikesele koerale omane temperament ja käitumisviis. Intelligentsus, kartmatus, vastupidavus ja valvsus teevad kääbusšnautserist nii meelepärase seltsi- kui ka valvekoera, keda võib pidada ka kitsamates elamistingimustes. Samuti üks lihtsamini koolitatavaid koeri maailmas, mistõttu sobivad ideaalselt koeraspordi, nt agiliti harrastamiseks.

 

Kääbusšnautser on üks populaarsemaid tõuge maailmas. Ka Eesti Kennelliidu tõuregistrisse on 23 aasta jooksul kantud ligi 1000 kääbikut, neist pooled must hõbedaga värvi.

 

Kui plaanite kääbikut võtta korterisse, tasub meeles pidada, et enamasti on tegemist tõeliste “uksekelladega” – vältimaks naabrite kaebusi, tasub kutsikale varakult õpetada, millal tohib ja millal ei tohi haukuda. Ka tasub mõelda sellele, et üksi koju jääval koeral oleks piisavalt tegevust, vastasel korral leiab nobeda mõtlemisega kääbik seda endale ise, nt “loeb läbi” teie lemmikraamatu.

© Eesti Šnautserite Klubi